Haber

İstanbul Ağva’da Dere Sel: Restoranlarda Maddi Hasar

İSTANBUL’da etkili olan sağanak yağış ve fırtınanın ardından Şile Ağva’daki Yeşilçay Deresi taştı. Dere kenarında bulunan restoranlarda hasar meydana geldi.

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından Şile Ağva Merkez Mahallesi’ndeki Yeşilçay Deresi taştı. Dere suyunun aniden yükselmesi nedeniyle su baskını meydana geldi. Sel sonrası dere alanı sular altında kalırken, bölgedeki restoran ve kafelerde de hasar meydana geldi. Sel sonucu herhangi bir yaralanma ya da mahsur kalma olayı yaşanmazken, bölgedeki işyerleri kullanılamaz hale geldi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen Şile Belediyesi ekipleri, suyu tahliye edip temizlemeye devam ediyor.

“ÇOK ZARARIMIZ VAR”

Ağva Su İşleri Kooperatif Lideri İrfan Çaplı, “Dün öğleden sonra başlayan bir havamız var. Burada genelde böyle oluyor. Bu durumun nedeni denizin çok yüksek olması ya da yukarıdan su baskını gelmesi değil. Çünkü su baskını yaşanıyor” dedi. Yukarıdan gelen bizi etkilemez, akıp gider ama deniz yükselince “Böyle olması lazım. Çünkü batı dalgakıranımızın rüzgara doğru kıvrılması gerekiyor. Şu anda ona bakan kimse yok. Ağva bu yüzden bu durumda. Maddi zararımız çok fazla. Yaklaşık 3 trilyonluk maddi zararımız var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu