Haber

Balıkesir’de Kamu Düzeni ve Trafik Denetimleri: 9 Gözaltı, 975 Araç Denetlendi

Balıkesir’de polis ekipleri akşam saatlerinde il genelinde 86 ekip ve 247 çalışanın katılımıyla Asayiş ve Trafik denetimi gerçekleştirdi. Polis ekipleri 1.549 kişinin kimliğini kontrol ederek şüpheli 9 kişiyi gözaltına aldı. Karayollarında araçlara ilişkin trafik grupları uygulamasında 975 araç denetlendi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “Milli Güvenlik, genel sağlık ve kamu düzeni ile kamu düzeninin sağlanması, suç veya kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, şüpheli ve aranan kişilerin yakalanması, suç unsurlarının yakalanması” amaçlarını; Halka açık dinlenme ve eğlence yerleri, dernek ve kurum mekanları, sosyal tesisler, kafeler, kafeteryalar, kahvehaneler, kahvehaneler, elektronik oyun salonları ve benzeri yerlerde açık alkol satışı ve servisi yapan tüm alkollü içki mekanları dahil olmak üzere il genelinde 86 takım ve 247 takım bulunmaktadır. yoğun trafiğe sahip farklı kalkış noktaları. Çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada; 1.549 kişi sorgulanırken, 9 şüpheli kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda; 67,75 gram esrar, 1,87 gram metamfetamin ve 14 sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi. Uygulama sırasında 213 halka açık alan, park, bahçe, meydan, alan, terkedilmiş yerler, tren istasyonları ve terminaller gibi çeşitli yerler denetlendi ve herhangi bir aksiliğe rastlanmadı.

Trafik ekiplerinin otoyol ve caddelerde yaptığı uygulamada; 975 araç denetlenirken, 91 araç sürücüsüne toplam 155 bin 686 TL idari para cezası kesildi, 20 araca da trafikten men cezası verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü, emniyet, asayiş ve kamu sisteminin sağlanması, suçların azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla çalışmalarını sürdüreceğini duyurdu. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu