Oyunlar

Microsoft, artık Xbox One konsolları için oyun geliştirmeyeceğini doğruladı

Microsoft’un Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarının Kasım 2020’de ilk kez satışa çıkmasından bu yana yaklaşık iki buçuk yıl geçti. O zamandan beri Microsoft, birinci taraf yapmak için ZeniMax Studios’un tamamı dahil olmak üzere bir dizi oyun geliştirme stüdyosunu satın aldı. Bu konsollar için oyunlar.

Xbox Game Studios şemsiyesi altındaki takımların sayısı (oyunlarını Microsoft tarafından yayınlayan üçüncü parti stüdyoları saymazsak) 23’e ulaştı. Ama şimdi işler değişmiş gibi görünüyor.

Xbox Game Studio Başkanı mat ganimetAxios ile yapılan bir sohbette, Microsoft’un birinci taraf oyun ekipleri artık yerel olarak Xbox One konsolunda çalışacak. herhangi bir oyun yapmadığını doğruladı.Booty, Microsoft’un piyasadaki mevcut nesil oyun konsolları tanımını vurguluyor ” Gen 9’a taşındık” söz konusu.

Bir Xbox One konsolunuz varsa, iyi haber şu ki, Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ile Microsoft’un gelecekteki tüm birinci taraf Xbox Series S/X oyunlarını oynamaya devam edebileceksiniz. Bunun nedeni, hepsinin Xbox Cloud Streaming aracılığıyla oynanabilecek olmasıdır. Booty röportajda “Bu formu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Ortada kararın sadece birinci taraf oyunları kapsadığını hatırlatayım. Yani üçüncü parti oyun firmaları, Xbox One konsollarını diledikleri gibi desteklemeye devam edebilecekler.

Şu anda Microsoft, tüm Xbox Series X oyunlarının daha az güçlü ve daha ucuz Xbox Series S konsolunda da çalışmasını zorunlu kılıyor. Booty, geliştiricilerin Xbox Series S’den nasıl daha fazla performans elde edeceklerini öğrendiklerini söylüyor, bu nedenle bir süreliğine Xbox Series X’e özel oyunlar almamız pek olası değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu