Haber

HDP’li Kerestecioğlu: “Ankara’da, kendinden önceki yönetimlere dönüşen belediyecilik anlayışı var”

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesinde, kendinden evvelki idarelere dönüşen bir belediyecilik anlayışının olduğunu savundu.

Kerestecioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, siyasetin çok sayıda ve farklı şekillerde tanımının yapıldığını, muhalefetteyken savunulan ilkelerin iktidara gelince unutulduğunu söyledi.

Yapımına 2017’de başlanan Bilkent-İncek Yol Projesi’ne karşı çıkan ODTÜ’lü öğrencilerin de ortalarında bulunduğu yurttaşların belediye meclis toplantısına alınmadığını anlatan Kerestecioğlu, “proje iptal edilsin” diye verilen 1732 dilekçenin akıbetini öğrenmek ve basın açıklaması yapmak isteyenlerin de belediyenin güvenlik vazifelileri ve polis tarafından darbedildiğini öne sürdü.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, toplumsal medya hesabından hususa ait yapılan açıklamada, “pandemi döneminden itibaren belediye meclislerini takip etmek için içeriye sadece basın mensuplarının alındığının” anımsatıldığını aktaran Kerestecioğlu, “Bu projenin iptalini savunanlar manipülatif olmakla suçlandı. Meclis toplantılarına halkı almayıp toplantıyı canlı izletmekle halkı alınan kararlara dahil etmiş olacağınızı mı düşünüyorsunuz? Ayrıca belediye tarafından yapılan açıklamada kullanılan dilin kendisi manipüle edici ve dışlayıcı bir dil.” dedi.

Kerestecioğlu, seçim bölgesi Ankara’da, şu an kendinden evvelki eleştirdiği idarelere dönüşen bir belediyecilik anlayışının olduğunu kaydetti.

Çankaya Belediyesinin, eski Maltepe pazarı alanının gençlik merkezi yapılacağı tarafındaki açıklamaları sonrasında kelam konusu alanın özel üniversite imali için bir vakfa satıldığını öğrendiklerini vurgulayan Kerestecioğlu, “Burası da kamu yararına bir üniversite olmayacak. Artık parası olan öğrencilerin gidebileceği, gençlere tahsis edilmiş bir yer olacak.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu